Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,4-140-1X/30Z06C-1N111-CE Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,5-160-1X/50Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/120Z04F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,075 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531610633 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 120 bar Nitrogen gas
Related products
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth 0538103012
Compare
Close
TEST AND FILLING DEVICE HAB Bosch Rexroth
Test and Filling device for Bladder accumulators type HAB
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/15G04A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications