Previous product
PRESSURE REDUCING VALVE DR30-5-5X/200Y Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/3Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/20Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531600603 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 20 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-211-1X/50Z06A-1E111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 211 bar for mobile and industrial applications