Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-250-1X/2G05E5-1N111-CE Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/0G04C-1N111-BA Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-210-1X/0Z06C-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 210 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901183250 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded oil port with fastening stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Without gas precharge pressure
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/50Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/35G04A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/35Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 180 bar for mobile and industrial applications
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth 0538103012
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth
Test and Filling device for Diaphragm accumulators type HAD
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/25Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/75Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
TEST AND FILLING DEVICE HAB Bosch Rexroth
Test and Filling device for Bladder accumulators type HAB
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/30Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth