Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-250-1X/2G05E5-1N111-CE Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/0G04C-1N111-BA Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,5-250-2X/2Z06C-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,5 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901183253 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded oil port with fastening stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 2 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/13Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/70Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications