Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-100-1X/30G04C-1N111-CE Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-350-2X/2G05E5-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-350-2X/2G04E-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 350 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901164366 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port and fasting stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 2 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/50Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 180 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/50Z06A-1E111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications