Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-100-1X/30G04C-1N111-CE Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-350-2X/2G05E5-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,4-140-1X/2G04E-1N111-CE Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 1,4 liter, 140 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901164368 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port and fasting stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 2 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/1Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications