DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,8-250-2X/50Z08C-1E111-CE Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 2,8 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901395926 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded oil port with fastening stud
  • ECO diaphragm material for low temperature environment
  • Precharged with 50 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/10Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth 0538103012
Close
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth
Test and Filling device for Diaphragm accumulators type HAD
Read more
Quick View
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/100Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth