DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,8-250-2X/70Z08C-1N111-CE Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 2,8 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: R901395917 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded oil port with fastening stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 70 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/30Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/55Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 180 bar for mobile and industrial applications