Previous product
PRESSURE CUT OFF VALVE DAC2-5X/315-17 Bosch Rexroth
Back to products
Next product
BLADDER-TYPE ACCUMULATOR HAB50-330-6X/150G09G-2N111-CE Bosch Rexroth
BLADDER-TYPE ACCUMULATOR HAB10-330-6X/0G09G-2N111-CE Bosch Rexroth
Bladder accumulator size 10 liter, 330 bar for industrial applications in standard temperature environment
Compare
SKU: R901435304 Categories: Accumulators, Bladder-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port
  • NBR bladder material for standard temperature environment, mineral oil and HFC fluids
  • Without gas precharge pressure
  • Surface with primer painting
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/15G04A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-210-1X/5G04C-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 210 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/13Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth