Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/120Z04F-1N111-BA Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-250-1X/50Z08C-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,5-160-1X/85Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,5 liter, 160 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531611501 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Metrical threaded oil port with fastening stud
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 85 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/55Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 180 bar for mobile and industrial applications