Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/50G04A-1N111-BA Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,4-140-1X/40Z06C-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-211-1X/25G04E-1E111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 211 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531602680 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port and fasting stud
  • ECO diaphragm material for low temperature environment
  • Precharged with 25 bar Nitrogen gas
Related products
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth 0538103012
Compare
Close
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth
Test and Filling device for Diaphragm accumulators type HAD
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/100Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications