Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/50G04A-1N111-BA Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,4-140-1X/40Z06C-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-250-1X/50G04C-1E111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 250 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531602671 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port
  • ECO diaphragm material for low temperature environment
  • Precharged with 50 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-211-1X/50Z06A-1E111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 211 bar for mobile and industrial applications
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,16-250-1X/30Z06F-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,16 liter, 250 bar for mobile and industrial applications