Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/120Z04F-1N111-BA Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-250-1X/50Z08C-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,0-200-1X/10G04C-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 1 liter, 200 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531612510 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 10 bar Nitrogen gas
Related products
TEST AND FILLING DEVICE HAD Bosch Rexroth 0538103012
Compare
Close
TEST AND FILLING DEVICE HAB Bosch Rexroth
Test and Filling device for Bladder accumulators type HAB
Read more
Quick View
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,7-180-1X/50Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,7 liter, 180 bar for mobile and industrial applications