Previous product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,075-250-1X/120Z04F-1N111-BA Bosch Rexroth
Back to products
Next product
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD2,0-250-1X/50Z08C-1N111-CE Bosch Rexroth
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD1,0-200-1X/50G04C-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 1 liter, 200 bar for mobile and industrial applications
Compare
SKU: 0531612501 Categories: Accumulators, Diaphragm-accumulators
Description
  • Standard pipe threaded oil port
  • NBR diaphragm material for standard temperature environment
  • Precharged with 50 bar Nitrogen gas
Close
DIAPHRAGM ACCUMULATOR HAD0,35-160-1X/10Z06A-1N111-BA Bosch Rexroth
Diaphragm accumulator size 0,35 liter, 160 bar for mobile and industrial applications